Айнтрахт Франкфурт Байерн Мюнхен

Много голям срам за Байерн, Айнтрахт съсипа баварците във Франкфурт и им вкара цели пет гола

Байерн Мюнхен изигра най-слабия си мач за сезона и справедливо беше пометен с 5:1 от Айнтрахт Франкфурт в среща от десетия кръг на германската Бундеслига.

"Орлите" бяха по-добрият отбор почти през цялото време на своя стадион "Комерцбанк Арена", като до голяма степен влияние имаше и ранният директен червен картон на Джером Боатенг.

Филип Костич откри резултата в средата на първата част, а малко след това Джибрил Соу удвои, като и в двата случая късметът обърна гръб на шампионите след получили се рикошети.

Индивидуален пробив на Роберт Левандовски върна надеждите на мюнхенци, но малко след паузата Давид Абрахам върна аванса на своите от два гола, а след час игра Мартин Хинтерегер прекърши Байерн. Пет минути преди края Пасиенсия заби пети гол за Айнтрахт.