Фиорентина

Димо Кръстев игра 88 минути при загуба на юношите на Фиорентина в дерби

Българският юношески национал Димо Кръстев игра до 88-ата минута в двубоя на юношите на Фиорентина като гост на Емполи. Двубоят от 9-ия кръг на шампионата при юношите до 17 години, завърши с драматична победа на Емполи на стадион „Монтеборо“ в Емполи. Кръстев отново започна като титуляр за „виолетовите“, като в 88-ата минута отстъпи мястото си на Елиа Масини за тактическа смяна. Дучио Делиночети откри за Емполи в края на първата част. В 77-ата минута резервата Лоренцо Алибони изравни за Фиорентина. В 84-ата минута обаче съдията отсъди дузпа, която бе реализира отново от Делиночети за победата на Емполи.

Димо Кръстев е твърд титуляр в състава на Фиорентина откакто премина във флорентинския гранд в началото на годината.

Миналият кръг синът на Николай Кръстев се разписа при победата над Виртус Ентела с 4:1.

Във временното класиране на шампионата U17-A – Фиорентина е на 4-о място с 13 точки. Лидер е Ювентус с 21, докато Емполи е втори с 14 точки.

Любопитен факт е, че този уикенд се оказа черен за Фиорентина, като за първи път от години насам всичко състави на "виолетовите" загубиха мачовете си - U15, U16, U17, U18, Примаверата и първия отбор, който бе разбит от Каляри с 5:2.

На снимката: Кръстев с легендата Антонио Ди Натале