Чехия България

Има светлина в тунела: България удари Чехия и напомпа самочувствието си преди баражите за Евро 2020

България завърши може би най-кошмарните си квалификации с престижна победа над Чехия с 1:0.

Това стана в последна среща и за двата тима от Група "А", като мачът бе без зрители заради наказанието, което бе наложено на родните национали.

Срещата бе и последна за Ивелин Попов с екипа на представителния ни тим, като ветеранът бе с капитанската лента на ръката си по време на нея.

След успеха си България финишира на четвърта предпоследна позиция в групата с актив от 6 точки след един успех, три ремита и четири поражения.

За чехите този мач бе без значение, тъй като те си бяха гарантирали участие на европейските финали още след предишната си среща.

В 9-ата минута удар с глава на Ондрашек попадна право в ръцете на Георгиев и така родният страж спаси първия сериозен шанс.

В 31-ата минута нашите създадоха добро положение, но ударът на Ивелин Попов от 25 метра попадна право в ръцете на чешкия страж.

До почивката и двата тима създадоха по едно положение, но голът все още липсваше.

В 56-ата минута България стигна до попадение, след като центриране на Десподов в наказателното поле бе засечено от Божиков с глава и бранителят реализира.

Малко след това нашите бяха близо до втори гол, но ударът на Костадинов не бе особено прецизен.

В заключителните минути чехите ни оказаха значителен натиск и Георги Георгиев направи ключови спасявания.

До самия край така и нямаше повече попадения и България взе победа за самочувствие.