Бенковски (Бяла)

Бенковски Бяла с първи успех за сезона

Бенковски Бяла победи с 3:1 Ботев Нови пазар у дома в пряк дуел за предпоследното място в Североизточната Трета лига. Това бе първи успех за сезона за възпитаниците на играещия треньор Цветан Ганев. До този момент и двата тима имаха само по 1 точка.

В 28-ата минута Илия Ковач-Ганев изведе Брайнов сам срещу вратаря и той технично откри резултата - 1:0. В 55-ата минута Ивайло Иванов с хубав удар от фаул удвои преднината на Бенковски. В 85-ата минута след удар на защитник на гостите топката рикошира в Ивайло Лазаров и влетя в мрежата на домакините, намалявайки аванса на тима от Бяла - 2:1.

В 89-ата минута обаче влезлият като резерва президент на Бенковски Димитър Брашна-ров с мощен удар по земя оформи крайния резултат - 3:1.

Така с поражението гостите останаха последни.