Лудогорец Локомотив Пловдив

Лудогорец отказа Локо (Пловдив) за първото място, двата тима спретнаха страхотен мач в Разград

Лудогорец победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) и се откъсна на върха в efbet Лига. За шампионите това е десети пореден успех в първенството. След него те събраха 45 точки и оставиха на цели 9 зад тях "смърфовете". Локомотив има 36, което открива възможност пред Левски (с 35) да изскочи на второто място. "Сините" приемат Царско село в неделя от 17:45 часа.

На мача в Разград избраниците на Бруно Акрапович успяха да открият резултата, след което обаче класата на "орлите" си каза думата. Aлен Ожболт вкара в 12-ата минута, а само три по-късно Марселиньо изравни - 1:1. Още преди почивката футболистите на Станислав Генчев сътвориха обрата. Точен за 2:1 беше Джоди Лукоки, а до края и пред двата отбора се откриха шансове, но резултатът остана непроменен.

Най-запомнящото се положение беше в 85-ата минута, когато Козмин Моци отбеляза гол. Попадението обаче неправилно беше отменено поради засада, каквато всъщност нямаше.