Барселона Борусия Дортмунд

Барса не даде никакви шансове на Дортмунд и взе своето с лекота на Ноу Камп

Барселона победи Борусия Дортмунд с 3:1 в двубой от група "F" на Шампионската лига, игран на стадион "Ноу Камп". Така момчетата на Ернесто Валверде финишираха на върха.

Каталунците изиграха солидно първо полувреме, но се разиграха едва към средата му. Луис Суарес откри резултата след подаване на Лионел Меси, а малко след това двамата стрелци размениха местата си и аржентинецът удвои.

Записалият мач №700 за тима Меси продължи да се вихри и след паузата. Той получи жълт картон за симулация, направи нова красива асистенция (за гола на Антоан Гризман) и разклати напречната греда. Така и тримата асове от звездния нов тризъбец MSG (Меси, Суарес, Гризман) успяха да се разпишат днес.

Временно отпускане на домакините и гениалното изпълнение на Джейдън Санчо върнаха надеждите на вестфалци в 77-ата минута. Десет минути след това англичанинът уцели и напречната греда.

Барселона събра 11 точки и кръг преди края спечели групата си. Борусия Дортмунд е трети със седем точки, тъй като вторият Интер (също 7 точки) има по-добри показатели в директните двубои.