Ботев Пловдив Царско село

Ботев (Пловдив) с поредна победа в елита, постигна класическа победа над Царско село в София

Ботев (Пловдив) победи Царско село с 3:0 като гост в двубой от 18-ия кръг на Ефбет лига, игран на стадиона на Славия в "Овча купел". Срещата започна с минута мълчание в памет на починалия български актьор Стефан Данаилов.

Първото попадение в срещата беше дело на Антонио Вутов, разписал се в 26-ата минута, а отново той удвои десет по-късно. Неделев пък се разписа от дузпа за 3:0 в 66-ата минута, като Ботев пропусна още няколко възможности за гол.

"Канарчетата" вече са на 4 точки от топ 6 с четвъртата си поредна победа, докато загубата е трета за Царско село в последните 3 двубоя.