Левски Берое

Берое отново спря Левски, Камбуров вкара поредно попадение на столичния гранд

Берое и Левски завършиха при 1:1 в двубой от 18-ия кръг на Ефбет лига, в който домакините записаха първо равенство за сезона, а "сините" не успяха да победят "зелите" в пети пореден мач. Интересното е, че и наставникът на Левски Петър Хубчев, и този на Берое Димитър Димитров са били начело на съперника в миналото.

Срещата в Стара Загора започна с минута мълчание в памет на починалия български актьор Стефан Данаилов, а двата тима си размениха по една много добра възмоност до края на полувремето, чрез Тиам и Бандаловски. Минута преди края на първата част Мартин Камбуров се извиси и изведе Берое с глава за 227-ия си гол в елита и 21-и си срещу Левски.

"Сините" започнаха силно второто полувреме и гол на Робърта в 52-ата минута беше отменен заради засада, но отново той се разписа в следващата, като довкара отбита топка от вратаря на домакините. До края на полувремето Камбуров и Живко Миланов опитаха да променят резултата, но не успяха.

Левски загуби две точки в битката с Локомотив (Пловдив) за третото място и води с три на "смърфовете", който са с мач по-малко. Берое пък остава на една точка от първата шестица.