Левски

Левски удари Черно море и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България

Левски победи с 1:0 Черно море на "Герена" и се класира на 1/4-финалите за Купата на България.

В герой за тима на Петър Хубчев се превърна Мартин Райнов, който се разписа в 23-ата минута.

Така "сините" най-после успяха да елиминират "моряците", които в последните години три пъти ликуваха срещу Левски в споровете им за Купата на България.

Припомняме, че през миналия сезон Черно море отстрани "сините" именно на 1/8-финалите - 7:6 след дузпи (2:2 в редовното време и след продължения).

Тази вечер обаче играчите в синьо надхитриха съперника, който също имаше шансове. В 34-ата минута варненци дори вкараха гол, но съдията Николай Йорданов не го зачете, маркирайки фаул в атака.

Двубоят започна доста оспорвано, като двата тима повече внимаваха да не допуснат грешка отколкото да атакуват. Именно поради тази причина по-чистите голови положения пред една от двете врати липсваха.

В 23-ата минута Левски победе с гол на Мартин Райнов. След центриране от корнер Ейолфсон стреля с глава, топката рикошира в Стефан Станчев и попадна на крака на полузащитника, който от близко разстояние отбеляза с удар в долния десен ъгъл на вратата на Митрович.

В 33-ата минута Черно море успя да изравни. Голът на Мехди Букаси обаче бе отменен от главния съдия Николай Йорданов, тъй като при центрирането от фаул Даниел Димов удари с лакът в лицето Мартин Райнов.

В 37-ата минута вратарят на Левски спаси своя тим от гол, след като майсторски изби в корнер силен удар на Васил Панайотов от фаул.

В началото на второто полувреме централният нападател на Левски Дени Алар напусна терена, а на негово място влезе Филипе Нашименто, като смяната най-вероятно е принудителна, тъй като офанзивният футболист се държеше за тазобедрената става.

В 50-ата минута нападателят на Черно море опита да отбележи много красив гол, след като стреля със задна ножица, но ударът му мина над напречната греда.

В 60-ата минута Паулиньо изведе Иван Горанов в наказателното поле, но ударът по диагонала на крайния защитник не бе достатъчно опасен и лесно бе уловен от Миодраг Митрович.

В следващите минути играта се накъса, като футболистите на двата тима извършиха доста на брой нарушения, като някои от тях дори бяха декорирани от Николай Йорданов с жълти картони.

В 74-ата минута Стефан Станчев центрира в наказателното поле на Левски, като стражът Милан Миятович не прецени добре треакторията на топката и тя за малко да влезе в мрежата му.

В заключителни минути Черно море опита да натисне съперника си, като разчиташе предимно на изсипани топки. Варненци обаче така и не успяха да намерят очертанията на вратата на Милан Миятович.

В 88-ата минута Янис Каргас фаулира Родриго на самата линия на наказателното поле на Милан Миятович. Съдията Николай Йорданов обаче прецени, че дузпа няма, а отсъди фаул.