Тотнъм Манчестър Юнайтед

Юнайтед взе дербито с Тотнъм и вгорчи завръщането на Моуриньо на Олд Трафорд

Манчестър Юнайтед вгорчи завръщането на Жозе Моуриньо, на "Олд Трафорд", след като победи неговия Тотнъм с 2:1 в среща от междинния 15-и кръг на Висшата лига.

Това е и първа загуба за Специалния начело на Спърс, откакто пое отбора.

След този мач "червените дяволи" са 6-и в класирането с актив от 21 точка, а лондончани са 8-и с точка по-малко.

Рашфорд отправи хубав удар от 15-16 метра в далечния ъгъл и не даде шансове на стража на Спърс да се намеси и да спаси топката, като откри още в 6-ата минута.

След разбъркване в наказателното поле и перфектно овладяване на една висока топка с крак Али от близка дистанция вкара във вратата на домакините и изравни в 39-ата минута.

За успеха на Юнайтед точен бе Рашфорд в 49-ата минута от дузпа.