Нефтохимик Спартак (Плевен)

Спартак натопи съдия за екшъна в Ловеч

Спартак (Плевен) сезира Съдийската и Спортно-техническата комисия към БФС за работата на главния съдия Рюстем Карагарен по време на скандалния мач с Нефтохимик на стадиона в Ловеч. Припомняме, че бургазлии спечелиха с 2:1, а символичните домакини отнесоха куп наказания. След въпросния двубой Дисциплинарната комисия спря правата на старши треньора на Спартак Красимир Бислимов за 3 срещи. Отделно защитникът Валентино Макавеев отнесе санкция от 2 мача, а Преслав Антонов - един. Клубът пък беше глобен с 2000 лева.

„Сезирахме двете комисии към БФС, защото в тази среща футболът остана на заден план. Съдията Рюстем Карагарен се превърна в главното действащо лице с отсъжданията си, решенията си и възмутителното си поведението. Виждах какво се случва през първото полувреме, но на почивката футболистите ми казаха, че Карагарен ги провокирал с обиди и подигравки. Всичко това продължи през второто полувреме, а дори и след края на мача. Тогава попитах Карагарен защо го прави, а футболистът ни Валентино Макавеев ми каза: „Тренер, не се занимавайте с него“. Най-неочаквано съдията му вдигна червен картон. Какво да коментирам повече“, заяви Бислимов.