ЦСКА Арда (Кж)

ЦСКА победи Арда с ранен гол и с голям мъка достигна до 1/4-финалите за Купата на България

ЦСКА e на 1/4-финалите за Купата на България след измъчен успех с 1:0 над Арда. Мачът в Кърджали беше изключително оспорван и не мина без драми и скандали.

"Червените" поведоха още в началото, след като Али Соу отбеляза във вратата на Иван Караджов във втората минута.

Припомняме, че двата отбора ще спорят отново в неделя в мач от първенството (от 14:15 часа на "Лаута" в Пловдив).

За двубоя с Арда днес треньорът на ЦСКА Милош Крушчич направи две промени в титулярите в сравнение нулевото равенство с Лудогорец. На пейката този път останаха Рубен Пинто и Вив Соломон-Отабор, а от първата минута започнаха Кристиян Малинов и Жеферсон. В атака бяха Али Соу, Евандро и Тиаго Родригес.

Наставникът на Арда Стамен Белчев пък не можеше да разчита на контузения голмайстор Радослав Василев. Aтаката поведе Спас Делев, подпомаган от Александър Георгиев и Иван Коконов.

Двубоят стартира отлично за "червените". Гостите от София успяха да поведат в резултата още преди да са изминали две минути игра. Раул Албентоса изрита топката напред, спирайки атака на Арда, което се превърна в извеждащо подаване за Соу. Гамбиецът надбяга двама играчи на домакините и вкара във вратата на Иван Караджов - 0:1.

В десетата минута Густаво Бусато се намеси решително при удар на Иван Коконов, избивайки топката в корнер. Секунди по-късно Александър Георгиев реализира във вратата на ЦСКА, но попадението правилно беше отменено заради засада. В 29-ата минута "армейците" организираха опасна атака, която завърши с удар на Малинов, но встрани от целта.

До почивката избраниците на Стамен Белчев притиснаха съперника, но не успяха да създадат сериозна заплаха за Бусато.

Снимка: Официален сайт на ЦСКА