Лудогорец

Рефер ощети сериозно Лудогорец срещу Черно море, двата отбора врътнаха реми

Лудогорец и Черно море завършиха 1:1 в интригуващ мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Фахт Актау вкара за варненци в 43-ата минута, а точката за шампионите донесе резервата Якуб Шверчок с попадение в 84-ата. Равенството идва точно преди решителния мач на "орлите" с Ференцварош на 12 декември в Разград в последен двубой от груповата фаза на Лига Европа.

Срещу Черно море тимът на Станислав Генчев беше много близо до обрата и заслужаваше повече трите точки, но съдията Георги Кабаков закла "орлите", с което си навлече гнева им. Представящият се силно в Шампионска лига този сезон наш рефер и асистентите му не дадоха дузпа на Лудогорец за игра с ръка на Патрик Андраде в 73-ата минута. Малко преди края пък Кабаков отмени редовен гол на Клаудиу Кешерю, маркирайки нарушение срещу вратаря Миодраг Митрович. Телевизионните повторения обаче показаха, че попадението е редовно и "орлите" с право се чувстват сериозно ощетени.

За капак Кабаков изгони и футболист на Лудогорец с червен картон. Сисиньо беше отстранен в 90-ата минута за удар без топка срещу Исмаил Иса и домакините завършиха срещата с десет човека.

Лудогорец продължава да е убедителен лидер, оглавявайки класирането с 47 точки. Вторият Левски има 39, а трети с 37 е Локомотив (Пловдив). Черно море е на петото място с 28 точки.