Славия Ботев Враца

Славия удари Ботев (Враца) като гост и излезе на пето място в класирането

Славия продължава с доброто си представяне в efbet Лига от началото на сезона, като е много вероятно посреща Новата година като отбор от челната шестица!

Днес "белите" на Загорчич се наложиха с 2:0 при визитата си на Ботев Враца, който пък от своя страна няма победа от 5 октомври и се намира на предпоследно място в класирането. Столичани пък са на 5-ата позиция с актив от 29 точки.

Първото попадение в срещата реализира Янис Карабельов, който бе точен в 16-ата минута. Футболистът на Славия се възползва от рикоширала в гредата топка, и я засече в мрежата на Красимир Костов!

Преди това "белите" имаха още две възможности чрез Калоян Кръстев, но не съумяха да стигнат до попадение заради намеси на вратаря на домакините Красимир Костов.

Удар на Димитър Велковски в средата на полувремето можеше да навести мрежата за втори път, но топката профуча встрани от вратата, а единственото положение пред вратата на Георги Георгиев дойде след далечен изстрел на Петър Атанасов, спасен от новоизлюпения национал.

През втората част играта се накъса, а Славия остана с 10 души на терена, след като втори жълт картон в мача получи Христо Попадийн.

В края на срещата Домовчийски се размина при добро центриране от фланга, а в последните минути гол на Домовчийски бе отменен поради засада, което вбеси старши треньора на домакините Антони Здравков. Повторенията обаче показаха, че попадението е правилно отменено.

В добавеното време Славия вкара второ попадение чрез резервата Стоев и затвърди успеха на столичани с 2:0!

Снимка: ТВ Европа