ЦСКА Арда (Кж)

Арда спря ЦСКА в Пловдив и съвсем отказа столичани от битката за титлата

ЦСКА взе само точка от гостуването на Арда на "Лаута" в мач от 19-ия кръг на efbet Лига - 0:0. Очакванията за интригуващ двубой като този за Купата на България, който "червените" спечелиха с 1:0 в Кърджали, не се сбъднаха и днес двата отбора разочароваха зрителите.

По-недоволни са феновете на ЦСКА, които за цял мач не видяха нито един точен удар във вратата на Арда. Веднъж Вив Соломон-Отабор удари греда, а на два пъти Густаво Бусато се намесваше прецизно, за да съхрани мрежата си суха.

Зa мача на "Лаута" треньорът на символичните гости от София Милош Крушчич заложи на доста променен титулярен състав в сравнение срещата по-рано през седмицата. Заради наказание извън сметките на сърбина бяха Али Соу и Тиаго Родригес. Титулярите Раул Албентоса и Евандро пък изненадващо оставанаха резерви. След дълго отсъствие на десния бек се завърна Иван Турицов. Тони Уот поведе атаката, подпомаган от Греъм Кери и по крилата от Жеферсон и Вив Соломон-Отабор.

В състава на Арда също имаше промени. Сред титулярите се завърна Радослав Василев, който замени на върха на атаката Спас Делев. Националът пропусна срещата за Купата заради контузия.

Опитният Пламен Крумов пък замени наказания Илиас Хасани в центъра на защитата.

В началото "червените" започнаха активно, но до голова ситуация пред Иван Караджов не се стигна. В 9-ата минута се откри шанс пред Малинов, който нахлу в наказателното поле, озова се очи в очи със стража на Арда, но падна за дузпа, вместо да стреля.

До почивката най-запомнящото се положение беше в 33-ата минута. Кери подаде на Вив Соломон-Отабор, който финтира бранител в синьо и насочи топката към близкия ъгъл на вратата на Караджов, но те се отби в дясната греда и излезе в аут.