Динамо Загреб Манчестър Сити

Манчестър Сити смачка хърватския Динамо, а Жесус бе над всички и блесна с хеттрик

Манчестър Сити постигна победа с 4:1 след обрат при визитата си на хърватския гранд Динамо (Загреб) на стадион "Максимир" в последния мач от груповата фаза на Шампионската лига.

По този начин "гражданите" финишираха в Група С с актив от 14 точки и са първи след шест изиграни мача. За домакините тази загуба имаше двоен удар, тъй като в другия мач Аталанта победи Шахтьор и така хърватите остават четвърти в групата.

Испанският суперталант Олмо даде аванс на хърватите още в 10-ата минута, но след хеттрик на Габриел Жесус, след голове в 34-ата, 50-ата и 54-ата минути гостите стигнаха до обрата.

За крайния успех бе точен Фодън в 84-ата минута.