Лудогорец Ференцварош

Лудогорец изпусна победата в края, но се класира за 1/16-финалите на Лига Европа

Лудогорец и Ференцварош завършиха 1:1 в Разград, което се оказа достатъчно на шампиона на България да прескочи груповата фаза в турнира Лига Европа. "Орлите" се класираха за 1/16-финалите на надпревaрата, завършвайки втори с 8 точки, с една повече от унгарците. Първото място в група "H" зае Еспаньол, който падна с 0:1 от ЦСКА (Москва), но финишира с 11 точки.

Наставникът на шампиона на България Станислав Генчев залага на най-доброто. На вратата е Пламен Илиев, в защита - Сисиньо, Терзиев, Григоре и Недялков. В халфовата линия стартират Стефан Баджи, Абел Анисе и пред тях Марселиньо. По крилата ще атакуват Вандерсон и Лукоки, подпомагайки Клаудиу Кешерю.

Както е известно, Лудогорец се нуждае поне от равенство тази вечер, за да прескочи групата.

Унгарците стартирах по-силно, но Пламен Илиев не беше сериозно затруднен в началните минути, когато Зубков пробва мерника си. Избраниците на Станислав Генчев постепенно взеха инициативата и ситуациите пред вратата на Ференцварош не закъсняха. Точни удари отправиха Кешерю и Вандерсон, но стражът Денеш Дибуш се справи.

В 24-ата минута обаче му се наложи да вади топката от мрежата си. Лудогорец ликуваше, повеждайки в резултата. Марселиньо изведе Джоди Лукоки на добра позиция сам срещу стража на гостите и холандецът технично го прехвърли за 1:0.

Най-запомнящата се ситуация до почивката беше гредата, която Фримпонг нацели в 37-ата минута. Тогава настана меле пред Пламен Илиев след центриране отляво, Абел Анисе не успя да изчисти топката, а играчът на гостите я изпрати право в левия страничен стълб за късмет на българския шампион.