Левски Локомотив Пловдив

Локо (Пд) и Левски не се победиха

„Локомотив“ (Пловдив) и „Левски“ завършиха при резултат 0:0 в дербито на 20-ия кръг.

Така сблъсъкът определи „сините“ да зимуват на втората позиция във временното класиране с две точки пред „смърфовете“.

"Червено-черните" започнаха по-активно, а "сините" разчитаха на контраатака. Първата опасност беше в 10-ата минута, когато след центриране от фаул Тиам отклони топката покрай вратата на Миятович. Буквално при следващата атака Паулиньо майсторски надигра няколко противници и излезе сам срещу Луков стреля покрай лявата греда на домакините.

Опитният Илиев спечели фаул на границата на наказателното поле пред Миятович. Зад топката застана Урамбаев, който прехвърли стената и удари орната греда спаси столичани. Това се случи в 18-ата минута. Последва сериозна битка на терена, но точни удари в очертанията на двете врати липсваха.

Ейолфсон с глава стреля слабо малко преди края на първото полувреме.

Втората част започна с две опасни центрирания пред вратата на Луков, като удар с глава на Рейш пред голлинията беше избит от Езе. Минута по-късно имаше опасност пред Миятович, а в 55-ата минута Езе стреля с глава на сантиметри от дясната греда. В 63-ата минута Ожболт бе изгонен, след като избута Ейолфсон пред очите на Станислав Тодоров.

Последва много битка и положения пред двете врати, като при една от атаките на „сините“ Мазурек бе съвсем близо до отбелязването на гол, но Георги Илиев го изпревари пред гол линията.

До края гол не падна и двата тима поделиха точките.

Локомотив (Пд) - ЛЕВСКИ 0:0

Жълти картони: Горанов, Тиам, Ейолфсон, Райнов, Нашименто

Главен съдия: Станислав Тодоров