Манчестър Сити Астън Вила

Серхио Агуеро влезе в историята! Сити разби Астън Вила

Отборът на Ман Сити се наложи над Астън Вила с резултат 6:1 в мач от поредния кръг на английската Висша лига.

Серхио Агуеро се отчете с хеттрик и по този начин стана най-резултатният чужденец в историята на Висшата лига. Той изпревари Тиери Анри и се изравни с Франк Лампард на четвъртото място във вечната ранглиста по голове. С 12-ия си хеттрик в първенството Агуеро задмина и Алън Шиърър, като стана първият футболист с подобно постижение в историята на Висшата лига.

В 18-ата минута Марез откри за "гражданите", a малко по-късно отново той удвои. В 26-ата Агуеро откри головата си сметка, а в последната минута на полувремето Габриел Жезус вкара 4-ти гол за гостите. В 57-ата и 81-ата Агуеро оформи своя хеттрик. Ел Гази от дузпа вкара в добавеното време почетно попадение за своя тим.