Ботев Пловдив ФК Марица Пловдив

Ботев разгроми Марица в контрола

Ботев (Пловдив) се наложи с 6:0 над Марица (Пловдив) в контролна среща. Спарингът се игра при засилен зрителски интерес на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" реализираха четири гола през първата част и още два след почивката. Още в 3-ата минута Александър Тонев откри резултата, а в 23-ата минута пловдивчани вкараха втори гол след рикошет в защитник на Марица.

В 25-ата минута Станислав Шопов направи резултата класически, а последното попадение за първата част падна в 40-ата минута и бе дело на Лъчезар Балтанов. След почивката "жълто-черните" добавиха още два гола чрез Димитър Тонев и Стефан Попов.

След края на контролата стана ясна и групата на Ботев за лагера в Алания. Пловдивчани потеглят за турския курорт с група от 22 футболисти.