Янтра 2019 започна контролите с категорична победа

Отборът на ОФК Янтра 2019 започна с категоричен успех контролите тази зима. Лидерът в Северозападната Трета лига победи с 8:1 като гост дублиращия тим на Етър (Велико Търново).

Антониян Харалампиев изведе домакините напред при първата им атака, а 12- та минута Димитър Митев пропусна шанс да удвои. След това „Янтра 2019“ пое изцяло контрола върху играта и в 15- ата минута, след центриране от фаул, Християн Кожухаров отблизо изравни. Пак той би точно за 1:2 в 29-та минута. Искрен Писаров покачи на 1:3 след половин час игра, а в 41-та пробив на Ивайло Тодоров завърши с подаване към Пламен Кожухаров, който с пета се разписа за 1:4. Второто полувреме тръгна с пето попадение във вратата на „виолетовите“. Пламен Кожухаров центрира меко към Илиян Илиев, който с глава прати топката в мрежата за 1:5. Бързо изпълнен пряк свободен удар в 79- ата минута изненада отбраната на етърци и Владислав Мисяк, останал непокрит, би от движение по диагонала за 1:6. До края два пробива на Пламен Кожухаров бяха спрени с нарушения в пеналта, довели до наказателни удари за „Янтра 2019“. Реализираха ги братята Християн и Пламен.

Следващата проверка на отбора е на 1-ви февруари, събота, а съперник на габровския състав ще бъде юношеската формация на „Берое“, участваща в Елитната група U19.

ОФК „Янтра 2019“: Христов, Цонев, Илиев, Ив. Иванов, Тодоров, Казаков, Хр. Кожухаров, Пл. Кожухаров, Ст. Иванов, Василев, Писаров, Петров, Мънчев, Георгиев, Караколев, Мисяк, Дачев, Недев.

Старши треньор: Николай Василев