Беласица Кюстендил (Кюстендил)

Беласица удари Кюстендил

Беласица победи Кюстендил с 2:1 в контрола, която се игра на терена с изкуствено покритие в гимназията в Петрич.

Комитите поведоха още в 6-ата минута, когато Жустино Мендеш от самата аутлиния върна към Мохамед Потчи и нападателят от Гвинея Бисау простреля Борис Груев. В 52-ата минута две отлични намеси на петричкия вратар Захари Димитров съхраниха домакинския аванс. Тогава Александър Александров изпълни отсъдената от рефера Мурат Адем дузпа, след което Димитров отрази удара му, последва добавка отблизо на Виктор Мицаков, но стражът отново успя да избие.

В 61-ата минута Александров се реабилитира за пропуска си от бялата точка и отблизо изравни. В 66-ата минута Бела стигна до успеха. Потчи върна жеста към колегата си Жустино Мендеш от първата част с хубав извеждащ пас. Сенегалецът напредна фронтално и с премерен шут в десния ъгъл направи 2:1. В 71-ата минута втори жълт картон получи Атанас Карачоров от Беласица и бе изгонен. Малко по-късно изравнителен гол на Виктор Мицаков от гостите бе отменен.