Ботев Враца Лудогорец

Лудогорец разпиля Ботев (Враца) за загрявка преди Интер, разградчани вкараха шест на противника

Лудогорец размаза с убедителното 6:0 Ботев (Враца) в първата си официална среща за 2020 година. Шампионите бяха категорични в домакинството на "Хювефарма Арена" от 21-ия кръг на efbet Лига, вдигайки самочувствието преди двубоя с Интер.

В четвъртък от 19:15 часа "орлите" приемат "нерадзурите" в първи 1/16-финал от турнира Лига Европа.

За категоричния успех при официалния дебют на Павел Върба по два пъти се разписаха Марселиньо и резервата Якуб Швиерчок, а по веднъж точни бяха Клаудиу Кешерю и Абел Анисе.

Гостите от Враца, водени от бившия треньор на "орлите" Антони Здравков, нямаха никакви шансове и дори не знаеха как да се противопоставят на класния съперник.

Домакините се забавляваха за радост на феновете си, които зарадваха с най-изразителната победа през този сезон.

Лудогорец оглавява класирането с 51 точки, повеждайки със 7 на втория Левски. Трети с 41 е Локомотив (Пловдив), а ЦСКА заема четвъртата позиция с 40. Врачани са предпоследни с едва 14 точки.