Пирин Благоевград

Септември (София) успя да си върне еднолично лидерството след здрав пердах над Пирин в Благоевград

Септември си върна еднолично първото място във Втора лига и има в актива си 49 точки, след като надделя над Пирин (Благоевград) с 4:1 при визитата си в южния град.

Това стана в среща от 20-ия кръг на втория ни ешалон.

Резултатът беше открит от гостите още в четвъртата минута. Тогава топката бе върната към Борис Галчев, който с хубав плътен удар с левия крак от над 25 метра.

В 20-ата минута преднината на Септември вече бе две попадения. Спас Георгиев центрира отлично към Преслав Йорданов и нападателят прониза за втори път Вселин Ганев.

Малко преди почивката Влади Златинов намали от близка дистанция.

В 55-ата минута обаче Йорданов с втория си гол в мача "уби" интригата, а за крайния резултат точен бе Русев, който с премерен удар от границата на наказателното поле успя да се разпише.

Снимка: Пирин Спорт