Созопол Атлетик (Куклен)

Созопол стартира с реми срещу Атлетик Куклен

Отборът на Созопол записа равенство 2:2 срещу Атлетик Куклен в първия си официален мач за новата 2020 година. На стадион "Арена Созопол", възпитаниците на Маргарит Димов не успяха да се поздравят с победата срещу баските от Куклен в първи домакински двубой от 18-ия кръг на първенството в Югоизточната Трета лига. Маги Димов не можеше да разчита на наказания за натрупани картони Венцислав Гюзелев, който изгледа срещата от трибуните. Домакините записаха частичен успех, което обаче не бе удовлетворение, а загубени две точки. За жалост Созопол не изигра най-добрия си двубой, а припряността и прекалената прецизност в атаките на футболистите в бяло, с цел да покажат най-доброто изигра лоша шега. Въпреки превъзходството на домакините, те често отиграваха грешно своите атаки, а на моменти се губеше и синхрона помежду им. Вместо да бъдат спокойни и да изчакват своя шанс, те търсеха бързо попадение, за да пречупят гостите, но това не се получи. Почти всички тимове, които гостуват в Созопол се затварят отзад и разчитат на изритани топки и лежане през цялата среща. Подобен сценарий се получи и днес. Гостите бавеха в голям период от мача, като се играха максимум 70 минути. Липсваха и чистите положения за двата отбора. В 51-та минута домакините от Созопол получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле, а Трайо Грозев отбепяза за 1:0. В рамките на десет минути в 55-та и 62-та минути гостите от Куклен сътвориха пълен обрат, а Мирослав Манев и Александър Христев реализираха. В 70-а минута Яни Николов вкара с глава на втора греда след центриране от корнер на Радослав Байчев за крайното 2:2.

Созопол: 1.Роман Васенев, 16.Диян Лефтеров /7.Кристиян Иванов/, 20.Мурад Ибрахим, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 3.Иван Янчев, 10.Яни Николов, 6.Стефан Стойнов, 27.Живко Димов /21.Сава Савов/, 30.Радослав Байчев, 15.Николай Дросев /99.Борислав Хаджиев/, 9.Трайо Грозев

Със спечелената или загубените две точки, Созопол остава едноличен лидер с актив от 42 точки, с две пред Марица и Загорец, които имат по 40, но морският тим можеше да дръпне с четири, ако бе спечелил. Основните конкуренти Загорец и Марица допуснаха поражения на старта. Пловдивчани загубиха домакинството си на ОФК Несебър с 1:2, докато новозагорци загубиха визитата си на Розова долина Казанлък с 3:2, връщайки две попадения в края на мача. Силен двубой за розите от Казанлък, които поведоха над своя стойностен съперник с 3:0 и вече имат 30 точки на шестата позиция. Черноморец 1919 Бургас остава на четвърто място, а днес записа победа с 2:0 у дома над Сокол Марково и скъси преднината на седем точки, събирайки в своя актив 35, с две повече от Гигант Съединение, които имат 33 на петата позиция.