Пескара

В Италия изумени от постъпката на Божинов

Всички медии в Италия са изумени от постъпката на Валери Божинов, който беше изгонен в дебюта си за Пескара срещу Кротоне без дори да е на терена.

Божинов стартира от резервната скамейка, но в 26-ата минута видя картона с червения цвят.

Българинът реплекира главния съдия Иван Робиота, а думите му бяха чути от четвъртия рефер, който сигнализира на колегата си. Домакините от Кротоне спечелиха сблъсъка с 4:1. Пескара е на 12-ата позиция в класирането с 32 точки.

"La Gazzeta delo Sport" коментира, че това е уникален и незавиден рекорд, който може би никога няма да бъде подобрен.