Байерн Мюнхен Челси

Байерн разплака Челси насред Лондон, Гнабри герой за баварците с две попадения

Байерн (Мюнхен) направи огромна крачка към 1/4-финалите на Шампионската лига, след като постигна победа над Челси с 3:0 на "Стамфорд Бридж" в първата среща между двата тима.

По този начин отборът на Ханзи Флик прави на практика реванша в Бавария почти протоколен, тъй като едва ли лондончани ще успеят да заличат пасива.

Гнабри даде аванс на гранда от Мюнхен в 51-ата минута, след като бе намерен по прекрасен начин от Левандовски около точката на дузпата и просто насочи топката във вратата.

Точно три минути след това отново Левандовски и Гнабри бяха в основата на страхотната атака, като направиха двойна комбинация и Серж бе изведен чудесно от поляка, а след това прокара топката покрай вратаря, за да я прати в долния десен ъгъл.

В 76-ата минута и Левандовски се разписа, след като Дейвис направи фантастичен пробив и поднесе топката на поляка на празна врата пред вратарското поле, а той просто я насочи в мрежата.

В 85-ата минута домакините от Лондон останаха с човек по-малко заради червения картон на Алонсо, който бе директно изгонен от игра.