Байерн Мюнхен

Левандовски получил контузия в 36-ата минута срещу Челси, но участва и в трите гола на баварците

Отборът на Байерн Мюнхен се наложи над Челси като гост с категоричното 3:0 в първи 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига.

След двубоя стана ясно, че звездата на немския гранд Робърт Левандовски е получил контузия, която ще го остави извън терените за 4 седмици.

Нападателят е получил травмата в коляното още в 36-ата минута след сблъсък с Матео Ковачич. Въпреки това футболистът на Байерн остана на терена до края на двубоя и взе участие и в трите попадение за своя тим. Той асистира за двата гола на Гнабри, а третият отбеляза сам.

Интересното е, че Лева много рядко се контузва. От трансфера му на "Алианц арена" през 2014-та година той е пропуснал само 12 мача.