Байерн Мюнхен

Скандал в Германия! Хофенхайм и Байерн спряха да играят заради обидни плакати

Отборът на Байерн Мюнхен се наложи над Хофенхайм като гост с резултат 6:0, но двубоят беше белязан от грозни прояви от страна на феновете.

Срещата си течеше нормално до 66-ата минута, когато агитката на баварците издигна плакат с обиден текст по адрес на президента на Хофе Дитмар Хоп. На единия от тях пишеше “Кучи син”.

Реферът спря срещата, а играчите на Байерн, треньорът Флик и неговият асистент веднага се намесиха. Те отидоха при феновете и ги ги призоваха да махнат плакатите.

Ултрасите прибраха обидните транспаранти и мачът беше подновен малко след това.

В 77-ата минута ситуацията се повтори и съдията прибра отборите в съблекалните. Шефове на Байерн, треньори и играчи започнаха да се карат със запалянковците, които обаче не им обръщаха внимание. На помощ се притече и новият директор Оливер Кан, но и той не успя да стори нищо.

След 15 минути сблъсъкът беше подновен, но играчите отказаха да играят и само си подаваха топката в центъра на терена.

Хоп е енавиждан от агитките в Германия, защото заради него наскоро привържениците на Борусия (Дортмунд) получиха забрана да гостуват на стадиона на Хофе за срок от 3 години. В знак на съпричастност с остри думи срещу него излязоха и феновете на Борусия (Мьонхенгладбах). Протестът беше продължен и от тези на Байерн, но сега за първи път отборите се намесват с конкретно действие.