РБ (Лайпциг) Тотнъм

Чудото Лайпциг видя сметката на Тотнъм и на германска земя, и е на исторически 1/4-финал в Шампионската лига

Германският Лайпциг успя да се класира за първи път в своята история за 1/4-финалите на Шампионската лига, след като надделя у дома с 3:0 над Тотнъм.

Така в реванша от 1/8-финалите на турнира германците решиха всичко и след общ резултат 4:0 от двата мача продължават напред.

В 10-ата минута Сабитцер с удар от дъгата по земя откри за домакините, а отново той бе точен в 21-ата минута, след като засече центриране на Анхелиньо на близката греда с глава.

В 87-ата минута Форсберг оформи крайния резултат за германците след удар около точката на дузпата.

До самия край така и не паднаха повече попадения.