ПСЖ Борусия Дортмунд

ПСЖ елиминира Борусия Дортмунд от ШЛ пред празните трибуни на Парк де Пренс

Отборът на ПСЖ се наложи над Борусия Дортмунд с резултат 2:0 в мач реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига и по този начин се класира за следващата фаза в турнира.

Борусия беше спечелил първия двубой с резултат 2:1, но не успя да се разпише пред празните трибуни на Парк де Пренс.

Бразилецът Неймар откри в 28-ата минута с глава след центриране от корнер, а Хуан Бернат в последните миннути на първта част отбеляза второ попадение за домакините.

През втората част двата тима не успяха да си отбележат попадение и по този начин парижани се класираха за следващата фаза.

В 89-ата минута Емре Джан получи директен червен картон и остави гостите с 10 души.