Ливърпул Атлетико Мадрид

Детронираха шампиона! Маркос Йоренте герой за Атлетико (М) срещу Ливърпул

Отборът на Атлетико Мадрид се наложи над Ливърпул с резултат 3:2 след продължения на "Анфийлд" в мач реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. "Дюшекчиите" успяха да спечелят първия двубой с минималното 1:0 и след победата в Англия се класираха за следващата фаза на надпреварата.

Още в началото на сблъсъка Диего Коща пропусна едно положение за Атлетико Мадрид, но след това домакините натиснаха съперника си и направиха куп опасни атаки..

В края на първата част Жоржиньо Вайналдум откри резултата в 43-ата минута за домакините.

През втората част натискът на Ливърпул продължи, но "мърсисайдци" така и не стигнаха до попадение и по този начин се стигна до продължения. Със страхотни изяви за гостите се отличи Ян Облак, а и един път гредата спаси тимът на Диего Симеоне след удар с глава на Робъртсън.

Още в началото на първото продължение Роберто Фирмино се разписа за английския гранд. Малко след това обаче Маркос Йоренте отбеляза попадение за гостите, което изпрати носителя на Шампионската лига в шок. В края на първото продължение отново Йоренте се превърна в герой за своя тим и направи резултата 2:2.

В последните минути на второто продължение Алваро Мората вкара трети гол за своя тим и оформи крайното - 3:2.