Манчестър Юнайтед

Юнайтед не прояви милост срещу ЛАСК в Австрия, постигна разгромен успех и мисли за 1/4-финал в ЛЕ

Манчестър Юнайтед направи гигантска крачка към класиране на 1/4-финалите в Лига Европа, след като победи в първия мач австрийския ЛАСК Линц с 5:0 като гост.

Срещата между двата отбора се игра без публика като предпазна мярка срещу коронавируса, който е завлявал почти цял свят.

Така реваншът на "Олд Трафорд" се явява като напълно протоколен.

Игало откри още в 28-ата минута, след като овладя подаване на Фернандеш около границата на наказателното поле, а след това жонглира с топката и отправи изумителна тупалка, която се спря във вратата на противниковия тим.

С удар по земя около точката на дузпата Джеймс удвои за гостите в 58-ата минута и предреши крайния изход в този мач.

За класическия резултат точен бе Мата в 82-ата минута. Той бе изведен от Фред сам срещу вратаря и не сгреши.

В 92-ата минута Гринууд увеличи преднината на гостите, след като със силен удар от няколко метра в близкия ъгъл не сгреши.

Минута след това Перейра оформи крайния резултат за гостите.

За "червените дяволи" е жизненоважно да спечелят турнира, тъй като това се явява може би като най-прекия път към класиране в зона Шампионска лига за тях.