Байер Леверкузен

Когато страхотният тим на Байер Леверкузен можеше да спечели требъл, но остана с празни ръце

През 2002-а година отборът на Байер Леверкузен беше страхотен, но тимът не успя да спечели абсолютно нищо.

Водени от Клаус Топмьолер "аспирините" играха финал в Шампионската лига, финал за Купата на Германия и водеха с 5 точки - 3 кръга преди края на първенството.

Все пак "аспирините" не успя да станат шампиони и бяха задминати от Борусия Дортмунд. Финалът за Купата също беше загубен.

В Шампионската лига отборът се падна в група с Барселона, Лион и Фенербахче и дори победи "каталунците" с 2:1. В тогавашният формат следваше втора групова фаза. Там "аспирините" се изправиха срещу Депортиво Ла Коруня, Арсенал и Ювентус.

На 1/4-финалите немският тим се справи с Ливърпул, а в следващия кръг елиминира Ман Юнайтед, който беше спечелил требъл през миналия сезон.

На финалът обаче Байер беше победен от Реал Мадрид, като двубоят ще се запомни със страхотното поапдение на Зинедин Зидан.

В тима играха футболисти като Карстен Рамелов, Зе Роберто, Михаел Балак, Димитър Бербатов, Лусио, Оливър Ньовил.

Леверкузен не успя да задържи звездите си, като Балак и Зе Роберто подписаха с Байерн Мюнхен.