Ливърпул Барселона

На този ден през 2019: Ливърпул постигна страхотния обрат срещу Барселона!

Отборът на Ливърпул успя да спечели Шампионската лига през миналия сезон.

"Мърсисайдци" се изправиха срещу Барселона на 1/2-финалите и загубиха първия сблъсък с 0:3 на "Камп Ноу".

Всички отписваха английския тим, но момчетата на Юрген Клоп постигнаха невъзможното и се наложиха над "каталунците" с 4:0 на "Анфийлд", въпреки че играха без две от големите си звезди - Роберто Фирмино и Мохамед Салах.

В герой за своя тим се превърна Дивок Ориги. Той откри резултата в 7-ата минута, а в 54-ата Вайналдум удвои за домакините. Отново Вайналдум вкара трето попадение само две минути по-късно. В 79-ата Ориги оформи крайното 4:0 след изпълнение на корнер.