Ливърпул

На този ден през 2005: Ливърпул сътвори чудото на Истанбул

Финалът в Шампионската лига между отборите на Ливърпул и Милан безспорно е един от най-великите мачове в историята.

"Росонерите" водеха с 3:0 на почивката, но в въпреки това не успяха да спечелят трофея.

Малдини отбеляза още в 1-ата минута, а Креспо в 39-ата и 44-ата оформиха класическото - 3:0. В 54-ата Стивън Джерард намали, а само 2 минути по-късно Владимир Шмицер вкара второ попадение за "мърсисайдци". Алонсо в 60-ата изравни и вкара двубоя в продължения.

В продълженията блесна стражът на английския тим Йежи Дудек, който направи страхотни спасявания. Ливърпул беше по точен при изпълненията на дузпи и успя да вдигне трофея.