Байерн Мюнхен Байер Леверкузен

Байерн с девета поредна победа, Лева с нов рекорд

Отборът на Байерн Мюнхен се наложи над Байер Леверкузен с резултат 4:2, като това беше 9-ата поредна победа на възпитаниците на Ханзи Флик.

Двубоят започна много добре за домакините, които поведоха с гол на Лукас Аларио (9'), но още до почивката Байерн реши всичко в своя полза след попадения на Кингли Коман (28'), Леон Горетцка (42') и Серж Гнабри (45'+1'). След почивката Роберт Левандовски (65') оформи крайния резултат с 30-ия си гол от в Бундеслигата през сезона и в 44-тия си такъв във всички турнири през настоящата кампания. Така полякът подобри рекорда си за най-много попадения в рамките на един сезон.