Черно море Арда (Кж)

Черно море се доближи до Европа

В най-важната плейофна за Черно море среща срещу Арда за 7 и 8 място отсъстваха основните играчи на домакините Даниел Димов, Виктор Попов, Патрик Андраде, Илиан Илиев, Родриго Енрике и Васко Панайотов. Треньорите Илиан Илиев и Петьо Костадинов също не бяха на скамейката, а тимът се водеше от наставника на младежкия тим на Черно море Мартин Христов и помощника Бойко Каменов. Причината за това бе, че 16 играчи и служители дадоха ден преди мача положителен резултат при изследване за Covid 19. Но въпреки това Черно море бе по добрия отбор и заслужено спечели. Срещата започна с лек натиск на домакините, но първата опасност дойде за гостите в 14 минута, когато Румен Руменов отправи силен удар по топката с левия крак от около 18 метра в горния десен ъгъл, но Миодраг Митрович спаси акробатично. В 19 минута Денис Ангелов подаде отляво на национала Исмаил Иса, който финтира бранителя Емил Стоев на гостите и с техничен прехвърлящ удар в горния ляв красиво оплете кълбото в мрежата на вратата на гостите, пазена от Месут Юсуф за 1:0. Дъждът над "Тича"се усили и в 42 минута Светльо Ковачев отправи коварен изстрел по земя, спасен сигурно от Миодраг Митрович. В 43 минута Исмаил Иса и Матиас Курьор разиграха блестяща комбинация в границата на наказателното поле на гостите,а последвалия изстрел на Курьор бе спасен от защитник на гостите, хвърлил се самоотвержено и спасил сигурен гол.
През втората част гостите нямаше какво да губят и през първите 15 минути  задържаха повече топката,но до голова опасност не стигаха. В 67 минута Жордао Кардосо получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Иван Коконов ."Моряците" останаха с човек по малко в заключителните минути. В 70 минута гостите пропуснаха, след като изстрела на Ахмед Осман бе спасен от чудесния в този мач Миодраг Митрович. В 82 минута Исмаил Иса технично преодоля капитана на гостите Пламен Крумов в близост до тъчлинията отдясно, той си послужи с ръка и отби топката, но въпреки протестите на домакините фаул не бе отсъден. В 88 минута Стефан Станчев пропусна да отбележи втори гол, засичайки акробатично топката от въздуха след центриране на направилия великолепвн мач Исмаил Иса. В края на срещата агитката с възгласи Юнаци, юнаци изпрати заслужено любимците си.

ЧЕРНО МОРЕ - АРДА 1:0