Берое Славия

Камбуров разсипа Славия на сбогуване с Берое, заралии не дадоха шанс на "бялата лавина"

Берое победи Славия с 2:0 в последното си домакинство за сезона във футболната efbet Лига.

В герой за заралии се превърна голмайсторът Мартин Камбуров, който реализира и двете попадения, така че вече има 237 в елита и е на само 16 от абсолютния рекорд на Петър Жеков.

Нападателят откри от дузпа преди почивката, а след нея вкара и от игра за 2:0, но впоследствие получи травма и бе заменен принудително.

Докато напускаше терена обаче Камбуров получи жълт картон, което означава, че това бе и последният му мач за Берое.

Той ще бъде наказан за визитата на ЦСКА в неделя на стадион „Българска армия“, а от следващия сезон ще играе за новака ЦСКА 1948.

Това обаче не го спря да зарадва Стара Загора на сбогуване и да дръпне на върха в голмайсторската ранглиста за кампанията с 18 попадения.

Срещата започна отлично за „зелените“.

Те получиха дузпа още в началните минути, тъй като в осмата Гаюс Макоута изведе майсторски Алиун Фал зад гърба на защитата.

Последният финтира вратаря и бе съборен в наказателното поле, а арбитърът посочи бялата точка. Мартин Камбуров изпълни дузпата в 11-ата минута и я реализира хладнокръвно, за да вкара своя 47-ми гол с екипа на Берое.

Славия опита да отговори и не бе далеч от това да го стори, ала изстрелът на Георги Йомов по диагонала попадна право в ръцете на Генадий Ганев. След това двата отбора се вкопчиха в здрава битка, но тя се водеше предимно в средата на терена и пред двамата вратари нямаше сериозни опасности.

Скоро след началото на второто полувреме обаче този на гостите бе матиран за втори път от Камбуров. Нападателят овладя на гърди центриране на Октавио в пеналта и съумя между двама защитници да нанесе своя 237-ми голов удар в групата на майсторите.

Веднага след отпразнуването му обаче Камбуров даде знак, че иска смяна, защото е получил травма, а докато напускаше терена получи жълт картон, така че ще пропусне визитата на ЦСКА

Впоследствие темпото на игра спадна, макар че в добавеното време Славия можеше да вкара почетен гол, тъй като Цветелин Чунчуков бе изведен сам срещу вратаря, ала Генадий Ганев показа класа и спаси.

В крайна сметка Славия трябваше да се примири със загубата и остана с 52 точки в актива си, на една от третия Левски.

Берое пък вече има 49, след като записа осма победа в последните си 10 мача.