ОФК Марек 2010 Велбъжд 1919 (Кюстендил)

Марек вкара 5 на Велбъжд

Марек разгроми Велбъжд с 5:0 в контролна среща, играна пред стотина зрители на стадион "Бончук" вчера. Дупничани откриха в 25-ата минута чрез Петьо Иванов, който от границата на наказателното поле прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Слави Караколев. 120 секунди по-късно Христо Каймакански вкара още по-красиво попадение с прехвърлящ удар за 2:0.

Четири минути след почивката Драганов от Велбъжд си заби ефектен автогол с глава при опит да изчисти остро центриране на Димитър Владимиров отляво - 3:0. В 65-ата пък Александър Близнаков беше изведен от Иван Георгиев очи в очи с противниковия страж и с плътен удар с левия крак направи резултата 4:0. До крайния резултат се стигна след дузпа. В 72-ата Веселин Любомиров нахлу отляво в наказателното поле и беше съборен от защитник на кюстендилци. Потърпевшият изпълни от бялата точка и с удар в горния десен ъгъл оформи 5:0.