Пирин Благоевград Монтана

Пирин Бл и Монтана не се победиха в Требич

Пирин Благоевград и Монтана не се победиха в контрола, играна на стадиона в столичния квартал Требич. Двата тима не успяха да си отбележат гол, като си разделиха по едно полувреме. Преди почивката доминираха възпитаниците на тандема Светлан Кондев - Венци Иванов. Пропуски направиха Тони Тасев, Атанас Илиев и Николай Цветков-Демона. Монтана се готви за участие на бараж срещу 12-я в Първа лига - Дунав или Царско село.

След почивката инициативата бе за орлетата. Преслав Йорданов и Красимир Станоев се разминаха с гола след добри намеси на стража на съперника. Вратарят на зелените Франческо Руберто спаси три положения преди почивката, като по този начин тимът му продължава да е без допуснат гол в контролите.

Мениджърът на благоевградчани Уорън Фийни бе заложил на най-доброто, като единствено Антон Карачанаков от считаните за титуляри бе останал резерва.

Това бе последен спаринг за Монтана чийто бараж е на 17 юли (петък) от 20:00 часа.

Във вторник (14 юли) орлетата ще премерят сили с Вихрен Сандански, като контролата е планирана за Благоевград.

"Доволни сме от подготовкаma и изиграните контроли. Очакваме да разберем съперника за баража и се надявам, че ще успеем да се върнем в елита", заявиха от лагера на монтанчани. Досега в спарингите отборът би Беласица (5:0), Миньор Пк (2:0), загуби от фК ЦСКА 1948 Сф (0:1), надделя над Септември Сф (2:1) и удари и Хебър Пазарджик (4:2).