Ботев Пловдив Черно море

Ботев Пловдив спечели с 1:0 баража срещу Черно море

В най-важният плейофен мач за седмо място между Черно море и Ботев преди началото на мача стана ясно, че голмайстора на "моряците" Исмаил Иса и бранителят Димитриос Хантакияс са със положителни резултати след тестване на коронавирус. В групата на домакините от 18 играчи личаха имената на 14 юноши. Гостите от своя страна бяха без контузените Лъчо Балтанов, Радослав Терзиев и Сашо Тонев.
Въпреки че срещата се игра пред празни трибуни, най-ентусиазираните привърженици на Черно море бяха в близост до стадиона и през пролуките на стадиона подкрепяха любимците си. В 7-ата минута Фабио Бурбано и Тошко Неделев разиграха скоростна комбинация. Неделев стреля с левия крак от около 15 метра в долния десен ъгъл, но вратарят Миодраг Митрович спаси блестящо. В 14-ата минута младокът Станислав Шопов задържа технично коженото кълбо, увлече защитниците на домакините и подаде отляво на непокрития Антонио Вутов, чийто изстрел по земя мина на сантиметри от гредата. В 33-ата инута неразбирателство в защитата на гостите едва не доведе до гол. Денис Ангелов се пребори за една безнадеждна топка във въздуха. Филип Филипов не се ориентира добре, топката попадна неочаквано в Матиас Курьор, чийто техничен изстрел в долния ляв ъгъл бе спасен от Янко Георгиев.
В началото на второто полувреме Ботев овладя инициативата. След два поредни изпълнени корнера пред вратата на домакините дойде и 54 минута, когато Антонио Вутов със страхотен снаряд с левия крак от около 25 метра прати топката в сглобката на горния ляв ъгъл и топката се оплете в мрежата на вратаря на домакините Митрович. Така гостите поведоха с 0:1.В 64-ата минута Денис Ангелов пусна тънък пас към Матияс Курьор, който технично овладя на гърди в малкото наказателно поле, но се засуети и топката бе избита в корнер от защитник на гостите. В 78-ата минута най-активният от домакините Матиас Курьор прехвърли технично вратаря, но самоотвержената игра в защита на гостите предотврати изравнителен гол. Така домакините пропуснаха златен шанс за изравняване. До края имаше няколко интересни ситуации пред двете врати ,но до нов гол не се стигна. Така Ботев Пловдив ще играе бараж за Евро турнирите с третия в родния шампионат.