Литекс Етър Велико Търново

Литекс отнесе дубъла на Етър, нов бележи за Добруджа

Литекс отнесе с 4:0 дублиращия тим на Етър. През целия двубой възпитаниците на Живко Желев имаха тотално надмощие. През първата част Асен Дончев на два пъти прониза великотър-новци. След почивката Радослав Живков направи 3:0, а Петър Христов оформи крайния резултат.

"Въпреки умората от подготовката момчетата се стараха много и съм доволен. Действаха доста динамично, особено в предни позиции. Създадоха доста положения, можеше да отбележат още голове. Това показва, че има още върху какво да работим", заяви Желев пред "Тема Спорт".

В друг спаринг Лудого-рец II победи с 2:1 новака във Втора лига Добруджа в Разград. И трите гола паднаха през втората част, като домакините стигнаха до победа дълбоко в добавеното време. За гостите се разписа Якуб Идризов. Дефанзивният халф се присъедини към тима непосредствено преди мача. Той ще остане в тима за предстоящия сезон. Добруджа все още няма победа в контролите.