Левски Локомотив Пловдив

Локо (Пд) изхвърли Левски от Европа

Левски няма да играе в Европа за първи път от сезон 2015/2016 година. "Сините" загубиха от Локомотив Пловдив на стадион "Георги Аспарухов" в мач от последния кръг на първенството.

Мачът завърши 1:2 за гостите, а столичани останаха на четвърто място в крайното класиране. Насиру Мохамед даде аванс на домакините в 5-ата минута с дебютното си попадение за клуба, но невероятна грешка на вратаря Георги Георгиев матира столичани в 33-ата минута, когато Доминик Малонга изравни на празна врата. Французинът от конгоански произход нокаутира окончателно "сините" в 75-ата минута.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 1:2
1:0 Мохамед (5)
1:1 Малонга (33)
1:2 Малонга (75)
ЛЕВСКИ: Георги Георгиев, Ивайло Найденов, Янис Каргас, Мартин Райнов, Иван Горанов, Илия Юрков, Франко Мазурек, Паулиньо, Стайн Спирингс, Насиру Мохамед, Станислав Костов
ЛОКОМОТИВ (ПД): Мартин Луков, Акинсола Акиниеми, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Динис Алмейда, Валентин Пулиезе, Петър ВитановЙосип ТомашевичНиколай Николаев, Лукас Салинас, Доминик Малонга