Монтана ЦСКА

Сензация на "Армията": Новакът Монтана обърна и победи ЦСКА при представянето на "червените"

ЦСКА падна с 2:3 от новака в елита Монтана в последната си контрола преди старта на сезон 2020/2021. Преди началото на двубоя се състоя официалното представяне на отбора на "червените", който беше подсилен от петима нови - Димитър Евтимов, Юнус Санкаре, Амос Юга, Юрген Матей и Жул Кейта.

Мачът се игра пред празни трибуни. Избраниците на Стамен Белчев започнаха по-активно, като в 9-ата минута Али Соу удари греда. При втората си възможност в срещата голмайсторът на "червените" се разписа. В 13-ата минута Соу отбеляза след асистенция на Енрике Рафаел - 1:0.

В 35-ата минута новакът в елита, воден от треньора Никола Спасов, стигна до изравняване. Димитър Илиев бе изведен сам срещу Бусато, но Юрген Матей направи шпагат миг преди халфа да стреля към вратата на ЦСКА. При падането си Илиев неволно продължи топката към непокрития Борислав Балджийски, който на празна врата реализира за 1:1.

Домакините имаха претенции, че Балджийски е бил в засада, но съдията Петър Григоров беше категоричен, че попадението е редовно.

Все пак в края на полувремето ЦСКА отново поведе. Капитанът Валентин Антов вкара за 2:1, останал непокрит пред вратата на гостите, пазена от Марин Орлинов.

В 74-ата минута от близка дистанция Кръстев изравни за гостите, а в 88-ата минута след подаване на Илиев, Христов си спря топката и с хубав удар обърна мача.