Ливърпул Манчестър Сити

Трима от Ливърпул сред номинациите за Играч на сезона във Висшата лига

Днес определиха 7-те номинации за Футболист на годината във Висшата лига. Победителят се определя от привържениците, които гласуват на сайта на Висшата лига.

От шампиона Ливърпул попадат трима футболисти - Джордън Хендерсън, Садио Мане и Трент Александър-Арнолд.

Лидерът по асистенции Кевин де Бройне е единственият футболист, който попадна сред номинираните.

Голмайсторът във Висшата лига Джейми Варди (23 попадения) също е част от списъка.

Там е и реализатор №1 на Саутхамптън Дани Ингс, който финишира само с един гол по-малко от Варди. Последният номиниран е стражът на Бърнли Ник Поуп. Той игра във всяка една минута от сезона и записа 15 чисти мрежи. Победителят ще бъде обявен на 13 август, четвъртък, в 12:00 часа българско време. Всеки може да даде своя глас тук!