Пирин Благоевград Хебър (Пз)

Високомерният Пирин изпусна победата над Хебър в Пазарджик в 94-ата минута

Големият фаворит за първото място във Втора лига Пирин (Благоевград) започна новия сезон с много нелепо изпусната победа.

"Орлетата" изпуснаха успеха в първия кръг на стадион "Георги Банковски" срещу местния Хебър, като срещата завърши при реми 1:1.

Макар домакините да намалиха сериозно бюджета си и да се разделиха с най-скъпоплатените си футболисти те показаха изключително грамотен и приятен футбол.

През първото полувреме и пред двата тима се откриха шансове за гол, като за домакините трябваше Любенов да се намесва.

Стражът на гостите Петров пък на два пъти се намеси решително, след като играч на противниковия тим излизаше сам срещу него.

В 53-ата минута Йорданов успя да открие за гостите.

Той бе намерен от Карачанаков и с хубав удар по земя в обратния ъгъл успя да матира Любенов.

До самия край на срещата домакините се мобилизираха и поеха инициативата.

В 84-ата минута Живко Петков бе на косъм да засече една топка във вратата на противника, но в крайна сметка контактът му с кълбото не бе добро.

Четири минути след това Хендерсън от състава на гостите получи втори жълт и червен картон, като в крайна сметка остави тима си с човек по-малко.

В 94-ата минута резервата Георги Каракашев успя да изравни и да донесе точката на домакинския тим.

Той вкара буквално в последните секунди. Каракашев отправи силен удар от няколко метра и след като топката се отби в гредата влезе в мрежата на Петър Петров.

ХЕБЪР - ПИРИН 1:1
0:1 Йорданов 53
1:1 Каракашев 90+4