Ювентус Лион

Голям удар за Юве: Роналдо вкара два на Лион, но бианконерите са аут от Шампионската лига

Италианският шампион Ювентус победи у дома Лион с 2:1 след два гола на Кристиано Роналдо, но въпреки това отборът отпадна на 1/8-финалите на Шампионската лига.

След равенство 2:2, след двете срещи, и по правилото за повече голове на чужд терен "хлапетата" продължават напред в най-комерсиалния турнир.

Първият мач се изигра преди 5 месеца и 12 дни, а Лион се наложи с 1:0 след гол на Люка Тусар. Това е и единствената победа на "хлапетата" в общо 4 двубоя срещу бианконерите", които спечелиха останалите три.

В 10-ата минута Ауар бе фаулиран в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за гостите, която бе реализирана от Депай в стил "Паненка".

В 43-ата минута Роналдо също се разписа от дузпа и така изравни резултата.

Точно четвърт час след началото на второто полувреме португалският ветеран "заби" второто си попадение в тази среща след прекрасен удар от дистанция.

До самия край така и не паднаха повече попадения.