Барселона Наполи

Барса реши двубоя с Наполи през първата част и продължава напред

Отборът на Барселона се наложи над Наполи с резултат 3:1 в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Първият двубой завърши с равенство 1:1 и "каталунците" се класираха за следващата фаза с общ резултат - 4:2.

Ленгле откри за домакините в 10-ата минута, а в 23-ата Лео Меси удвои. Отново Меси в 30-ата вкара второ попадение за "каталунците", но попадението беше отменено за игра с ръка. В продължението на първата част Луис Суарес вкара трети гол за Барса от дузпа и на практика реши двубоя. Наполи обаче успя да вкара едно попадение преди края на първото полувреме - Инсине се разписа от дузпа в 45+5 минута.

В следващия кръг Барселона ще се изправи срещу тима на Байерн.