Сливнишки герой Перун (Кресна)

Сливнишки герой с класика срещу Перун

След повече от пет месеца без официален мач, заради Коронавируса, сливничани излязоха с преобразен състав, воден от три от старите кучета, които последните години бяха на обиколки по други отбори – Христо Бангеев, Димитър Симеонов-Рибата и дългогодишният капитан Ивайло Цветков-Пифа, вляха своя опит и дадоха крила на момчетата в оранжево да изнесат своеобразен урок на гостите, които можеха и да си тригнат и със значително по-тежък резултат.

Сливничани започнаха вихрено, като още в 4-та минута Стивън Кирилов надбяга на два пъти защитата на Перун, като във втория си опит размина половината отбор и прати топката в мрежата за 1-0.

Четири минути по-късно Ничо Ничев направи същото от обратната страна на терена и удвои с елегантно изпълнение за 2-0.

В 11-та минута пък гостите можеха да намалят, след като играч в зелено излезе очи в очи срещу симеонов, но стражът отрази.

В 30-та минута защитникът на Героя Емил Трандафилов надбяга защитата по дясното крило и центрира в наказателното поле, топката се отби в ръката на защитник, но страничният рефер, пред който се разви събитието, не даде сигнал на главният рефер за нарушението и дузпа не бе дадена.

В 36-та минута пък Христо Бангеев отправи удар от чисто положение, но топката бе избита от хвърлил се саможертвено на голлинията защитник на Перун.

През втората част Сливниши герой отново бе значително по-активният и креативен тим.

В средата на втората част в игра се появиха две от младите надежди на тима – Петър Малинов-младши и Кристиян Миланов. Именно Миланов даде в 74-та минута страхотна асистенция на празна врата на Димитър Ненчов, който дебютира за Героя с попадение за крайното 3-0.

Победата Геройците посветиха на дългогодишният треньор на тима Красимир Трайков, който преживя сериозен здравословен инцидент, от който в момента бавно се възстановява.